Türkiye ve Dünyada Pickleball

Pickleball Nedir?
Pickleball, Dünyada en çok insanın oynadığı, spor tarihinde en hızlı yayılan, çocukların kolay öğrenebilecekleri, yetişkin bireylerin yaşam boyu spor alışkanlığı edinmelerine olanak sunan ve rekabet ortamının kısa sürede oluşabileceği heyecan verici bir spordur.
Amerika, Kanada ve 74 Avrupa ülkesinde çok yaygın bir şekilde oynanan Pickleball, özellikle yetişkin kadınların 1.tercihi haline geldi.
Oynaması ve öğrenmesi çok kolay olan bu spor branşı 2028 yılında Olimpiyatlara girmeye hazırlanıyor.
Türkiye’de gençler için bir fırsat olmakla birlikte tarihe geçebilme şansı yaratan bu heyecan verici sporun Türkiye temsilciliğini Davut GÜNGÖR yürütmektedir.
Okullarda, sokaklarda, kapalı spor salonlarında ve kulüplerde oynanmaya başlayan Pickleball, Türkiye’de kısa süre içinde yaygınlaştı.
Amerika, Kanada ve birçok Avrupa ülkesinde ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenlenirken, elit tenis sporcularının da tercihi haline geldi.
Amerika’da sinama, müzik, spor camiasının tercihi haline gelen NBA ve WNBA oyuncularının da oynamaya başladığı Pickleball, her kesime hitap edebilme özelliğine sahip.
Bu heyecan verici spor hakkında bilgi almak, temsilcilik almak, eğitim almak hatta Pickleball Raketleri, Filesi, Topları ve diğer malzemelerine ulaşmak için Uluslararası Pickleball federasyonu Türkiye temsilciliğine www.pickleball.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye ve dünyada pickleball Youtube videosu:

Türkiye de Pickleball