Toroslar Milli Eğitim İlçe Müdürünü Ziyaret Ettik

Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilcisi Davut GÜNGÖR, merkez hakem kurulu üyeleri Resul ÇINKIR ve Kahir ASLAN Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Oğuzhan TÜLÜCÜ’yü makamında ziyaret etti.

Pickleball sporu ile ilgili şehirde ve ilçede yapılacak eğitmen eğitimleri, hakemlik eğitimleri konuşulduğu görüşmede, öğrencilerin pickleball sporu ile sürdürülebilir spor yaşamlarına sağlanacak katkı ve öğretmenlerin pickleball oynayarak meslekdaşları ile oluşacak sosyal bağların oluşması ve mesleki performansa olumlu etkisi konusunda Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan TÜLÜCÜ’nün görüşleri alındı.

Sporun bireyler arasında oluşturduğu olumlu etkiye inandığını söyleyen Oğuzhan TÜLÜCÜ, eğitmen eğitimleri ve okullarda yapılacak çalışmaların ardından yapılacak turnuvalarla okullarda güzel bir enerji yaratılacağına inanıyorum dedi.

Oğuzhan TÜLÜCÜ, pickleball ile öğrencilerin eğitim başarılarına, sorumluluk bilincinin gelişmesine, sağlıklı iletişim kurmalarına, sosyal bağların güçlenmesine katkı sağlamasının yanı sıra öğretmenlerimizin de spor alışkanlığı edinmeleri, farklı okullardan öğretmenlerle sosyal iletişim kurmalarına ve mesleki performansların artmasına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır dedi.

Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Davut GÜNGÖR, pickleball ile öğrencilerin eğitim başarılarına olumlu etki yaratacağına inanıyorum. Özellikle öğrencilerin teknoloji bağımlılığından uzaklaşmasına, spor alışkanlığı edinmeleri, arkadaşlık bağlarının gelişmesine, sosyal iletişim becerilerinin gelişmesine, bireyler arası saygının gelişmesine katkı sağlayacak dedi.

Mersin gibi spor kenti bir şehirde pickleball oynanması, aile etkinlikleri yapılarak aile bağlarının gelişmesine, kadınların spora teşvik edilmesine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

Kahir ASLAN, özel günlerde yapılacak pickleball turnuvaları ile şehrimizde harika bir enerji yaratacağımıza inanıyorum dedi.

Resul ÇINKIR, öğretmenlerimizin pickleball oynamaları sağlıklı bir yaşama için önemli olurken, yapılacak hakemlik eğitimleri ile öğretmenlerimizin ulusal ve uluslararası hakem olma fırsatı yakalayabilmelerine olanak sunulmuş olunacak.

Harika fikirleri ve misafir perlerliği için sayın Oğuzhan TÜLÜCÜ’ye teşekkür ederiz.