Edirne Valisi Sayın Yunus Sezer’in Makamında Ziyaret Ettik

Edirne Valisi Sayın Yunus Sezer‘in makamında gerçekleştirdiğimiz ziyarette, Edirne’deki okul sporları alanında pickleball sporunun katkılarını ele aldık. Özellikle öğrenciler arasında sağlıklı iletişim yöntemlerinin gelişmesi ve yaşam boyu spor alışkanlığı kazanılmasına yönelik pickleball ‘un etkisini değerlendirdik.

Ziyarete uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilciliği başkanı Serap Yücesir, genel sekreter Davut Güngör, Edirne pickleball İl temsilcisi Ercüment Erdin ve pickleball eğitmeni Denizhan Taşdemir katıldı. 

Pickleball sporunun Edirne de yaygınlaşması, her yaştan bireyin spor yapmasına olanak sunulması ve spora teşvik edilmesi için gerekli çalışmaların yapılması için desteklerini sunacağını belirten Edirne Valisi sayın Yunus Sezer, pickleball sporunun, öğrencilerin fiziksel ve sosyal gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu spor, öğrenciler arasında iletişimi güçlendirirken, birlikte çalışma ve takım ruhu oluşturarak dayanışmayı teşvik eder. Ayrıca, bedensel aktiviteye teşvik ederek yaşam boyu spor alışkanlığının oluşmasına da destek olur.

Bu önemli adımları atarken gençlik spor ve milli eğitim müdürlükleri arasındaki iş birliği de kritik bir rol oynamaktadır. Beden eğitimi öğretmenlerine yönelik yapılacak çalışmalar, pickleball sporunun okullarda daha yaygın bir şekilde benimsenmesine ve öğrenciler arasında sağlıklı yaşam tarzlarının teşvik edilmesine olanak tanıyacaktır.

Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilciliği Başkanı Serap Yücesir,   Edirne’deki gençlerimizin eğitim hayatlarına ve sağlıklı gelişimlerine katkı sağlamak adına, pickleball sporunun önemini ve bu alanda yapılacak çalışmaların gerekliliğini vurguluyoruz. Toplumun her kesiminden destek ve iş birliği ile, gençlerimizin daha sağlıklı ve aktif bir gelecek inşa etmek için çaba göstermeye devam edeceğiz dedi.

Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilcisi ve gel sekreter Davut Güngör, Edirne farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir şehir, bu nedenle toplumsal bağların güçlenmesi için pickleball sporu önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Pickleball sporu, öğrenmesi kolay oynaması çok keyifli ve heyecanlı olması sebebiyle her yaştan bireyin spor yapmasına olanak sunacak.

            Edirne’de pickleball sporunun yaygınlaşmasına, bireylerin spora teşvik edilmesine yönelik çalışmalara destek olan Edirne valisi sayın Yunus Sezer’e destekleri için teşekkür ederiz. 

            Sağlıklı bir geleceğe atılacak adımlarla birlikte sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı, paylaşmayı ve hoşgörüyü sporun yaratacağı enerji ile inşa edeceğimize inanıyoruz. 

Kategoriler

Son Makaleler