Antalya da Pickleball Eğitmen Eğitimi Başlıyor

Antalya’da Pickleball Eğitmeni Eğitimleri Başlıyor:

Uluslararası pickleball federasyonun Türkiye temsilcisi olarak birçok şehirde pickleball sporun yaygınlaşması, gelişmesi ve toplumundaki her bireyin spora teşvik edilmesi için çalışmalarımız devam ediyor.

Antalya il temsilcimiz Asena ERDİNÇ BİROL’un katkılarıyla düzenlenecek olan eğitmen eğitimleri 8-10 Ocak 2024 tarihinde Manavgat Gençlik Merkezi Spor Salonunda 18:30 – 20:30 saatleri arasında gerçekleşecektir. 

Dünyada en çok insanın oynadığı pickleball, her yaş kesimine hitap eden, kadınların spora teşvik edilmesine, orta yaş ve üstündeki bireylerin spor yapmalarına olanak sunmak gençlerin spor kültürü ve spor ahlak edinmeleri, sorunu bilinçlerinin gelişmeleri için önemli katkılar sunacağı inancındayız. 

Fırsat eşitliği ve cinsiyet eşitliği sunan pickleball, toplumsal kalkınmaya önemli ölçüde fayda sağlayacağını, toplumun her kesiminden bireyleri bir araya getireceğini, toplumsal bağların güçlenemesine katkı sağlayacağı inancındayız. 

Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilcisi Davut GÜNGÖR’ün katılacağı eğitim de başarılı olan eğitmen adaylarına uluslararası geçerliliği olan sertifikaları verilecek.