Ankara’da Pickleball Eğitmen Eğitimi Gerçekleştirildi. 

Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilciliği olarak pickleball sporunun yaygınlaşması, pickleball sporu ile sürdürülebilir sportif yaşamın benimsenmesi, farklı kesimlerden bireylerin sosyal bağlarının oluşması ve pickleball sporunun yarattığı enerji ile toplumda iyilik halinin oluşmasına katkı sağlamak için eğitmen eğitimi (pickleball antrenörlük 1.kademe) eğitimi gerçekleştirildi. 

22-23 Şubat 2024- Ankara’da gerçekleştirilen pickleball eğitmen eğitiminde (pickleball antrenörlük 1.kademe), pickleball sporunun gücü ve toplumda olumlu etkileri vurguladı. Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilciliği tarafından düzenlenen ve Beden Eğitimi öğretmenlerinin ağırlıkta olduğu eğitimde, katılımcılar için pickleball eğitmen eğitimi yapıldı.

Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilciliği olarak Türkiye’deki gençler ve yetişkinlerin spor alışkanlığının yeniden kazanılmasına, toplumda sağlıklı iletişim, paylaşım, yardımlaşma, sevgi ve saygının inşa edilmesine pickleball ‘un bir araç olacağına inanıyoruz. Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilcisi Davut Güngör, pickleball ‘un toplumda yaratacağı olumlu etkiye dikkat çekerek, pickleball’ un okul sporlarında yapılmasının genç nesiler için eğitime yaşamlarına olumlu yönde etki etmesinin yanı sıra genç bireylerin sorumluluk bilincine ve farklılıklar arasında sağlıklı iletişim kurmalarına olumlu etki yaratacağına inanıyoruz. Davut Güngör, Pickleball sporunun bireyler arasında bağları güçlendireceğine inandığını belirtti.

Güngör, “Pickleball ile ülkemizde gençlerde ve yetişkinlerde spor alışkanlığı edinilmesine, toplumda sevginin, bireyler arası sağlıklı iletişimin, paylaşımın, yardımlaşmanın ve saygının inşa edilmesine katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Ankara Pickleball İl temsilcisi ve Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilciliği ilim kurulu kurucu üyesi Dr.Selda Kocamaz Adaş, eğitime katılan öğretmenler ve yöneticiler, pickleball’ un topluma katkılarını deneyimleyerek, bu etkinlikte harika bir enerji ve sosyal iletişimin etkin olduğunu vurgularken, Ankara da pickleball ‘un ulaşılabilir olması, her bölgede oynanabilmesi ve kesiminin bu heyecanlı sporla tanışmasına olanak sunmak için çalışmalarımız devam ediyor. Selda Kocamaz Adaş, pickleball sporunun yaratacağı olumlu etki konusunda oluşturduğumuz Bilim kurulu ile önemli çalışmalar yapmaya başlandığını da belirtti.

Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi olarak, bu eğitime ev sahipliği yapan Bağlıca Voleybol Spor Kulübü, Selçuk Ozan’a, bu harika ekibin bir araya gelmesine öncülük eden okul sporlarında ve etkinliklerinde kıymetli çalışmalar yapan beden eğitimi öğretmeni Çağın Altuğ’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.  

Pickleball ailesi büyüyor, her şehirde yapılacak eğitmen eğitimleri ve etkinlikler daha fazla toplumsal fayda sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.