Türkiye Pickleball Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri

SERAP YÜCESİR

Türkiye Pickleball Kurucu Başkanı

Ülkemizin en önemli kadın sporcularından olan Serap YÜCESİR: Türkiye’nin en önemli kulüplerinde şampiyonluklar yaşamasının yanı sıra uzun yıllar Milli takımlarda da kaptanlık yaptı. Genç sporcular için harika bir rol model olan Serap YÜCESİR, basketbolu bıraktıktan sonra milli takımlarda üst düzey yöneticilik ve birçok kurumda danışmanlıklar yaptı. Birçok alanda yaşama ve insana değer katmak için çalışmalar yapmaktadır. Pickleball’un Türkiye’de yaygınlaşması, genç nesillerin sporla sosyal yaşama kazandırılması, yetişkin bireylerin yaşam boyu spor alışkanlığı edinmesi için çalışmalar yürütmektedir.

Dezavantajlı bireyler ve depremden etkilenen aileler için özverili çalışmalar yürüten Serap YÜCER: hayata iz bırakanlardan biri. 

 

Davut GÜNGÖR

DAVUR GÜNGÖR

Türkiye Pickleball Temsilcisi

Davut GÜNGÖR, uzun yıllar üst düzey basketbol antrenörlüğü yapmış, milli takımlarda çalışmış, ülkemizde çok sayıda önemli başarılar kazanmış, uluslararası çalışmalar yapmış, birlikte çalıştığı yardımcılarının da birçok önemli kulübün antrenörü olmalarına ve Türk basketboluna değerli hizmetlerine katkı sağlamalarına öncülük etmiştir.

Davut GÜNGÖR, görev yaptığı her şehirde ve kulüpte birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmış, gerçekleştirdiği projelerle gençlerin sosyal hayata kazandırılması, özgüven kazanmaları, bireysel gelişimleri ve toplumsal hayatta yer almaları için çalışmıştır. Dezavantajlı bireyler için önemli projeler yaptı. DG Akademik kurucusu DAVUT GÜNGÖR, Amerika’da ve uluslararası alanda çalışmalar yürütmüş, gelişim çağındaki çocukların sürdürülebilir spor yaşamları için katkı sağlamak için bilimsel çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Pickleball Türkiye Temsilcisi’dir.

Pickleball’un Türkiye’de yaygınlaşması için çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’deki okullarda Pickleball’un oynanması için projeler hazırlamakta ve performans sporcularının yetiştirilmesi için kulüp faaliyetleri yürütmektedir. Aynı zamanda Türkiye’de Pickleball oynayanların pickleball malzemelerine rahatlıkla ulaşabilmesi için Türkiye’de üretmeye başlamıştır. Pickleball malzemelerinin özellikle dezavantajlı bireyler için büyük fayda sağlayacağına inanmakta ve bunun için dezavantajlı bireylerin toplumda başarılı bir şekilde yer alabilmeleri için projeler yürütmektedir.

Dr. Sultan Şirvan TÜY

Türkiye Pickleball Başkan Yardımcısı ve Pickleball Ürün Geliştirme Sorumlusu

Yunus Hatay Pickleball
Yunus YUNUSOOĞLU Reklam ve Basın dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi
Yunus YUNUSOĞLU: 06.10 1984 Antakya'da doğdu Ege Üniversitesinde Tarih Eğitimi aldı. Sinema tek derneğinden film yapımcılığı üzerine dersler aldıktan sonra bir çok filmde yapım amirliği yürütücü yapımcılık yaptı. Koridor filmiyle en iyi yapımcı ödülünü aldı. Ülke genelinde önemli çalışalara imza atan Yunus YUNUSOĞLU, yönetim kurulu üyeliği yanı sıra basın, reklam görevleri yanı sıra Hatay ilk temsilciliği görevlerini yürütmektedir.
bora-akkaya pickleball
Bora AKKAYA Amerika Temsilcisi ve Başkan Danışmanı
Başarılı bir basketbol geçmişi olan Bora AKKAYA, Eğitim hayatını Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksel Okulunda tamamladı. Gençlerin spora teşvik edilmesi ve yetişkinlerin yaşam boyu spor alışkanlıkları edinmesi için önemli çalışmalar yürütmektedir. İş yaşamını Amerika da sürdüren Bora AKKAYA, Amerikada Pickleball eğitmenliği yapmasının yanı sıra Türkiyede pickleball'un yaygınlaşması için için önemli çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. . Uluslararası pickleball temsilciliği iletişim sorumluluğu, sponsorluk ve iş geliştirme, Amerika ve avrupa da yaygınlaşan pickleball'un Türkiye'de gelişmesi, pickleball ürünlerinin kolay ulaşılabilir olması için çalışmalardan sorumlu yönetim kurulu üyesi ve başkan danışmanlığı görevini üstlenmektedir.
sarper-2
Sarper ÜNAL Ceo
Eğitim ve spor yaşamını Amerika'da sürdüren Avukat Sarper ÜNAL, Pickleball ile sürdürülebilir sağlıklı spor yaşamına katkı sağlamayı hedeflemektedir.
Davut GÜNGÖR
Bülent Kavaklı Arge ve İş Geliştirme Uzmanı
Uluslararası Teknoloji ve İnovasyon alanında çalışmalar yürütmektedir. Metaverse alanında Türkiye'nin en kapsamlı çalışmalarını yapmaktadır. Pickleball'un Üniversite gençliğine yaygınlaştırılması ve yaşam boyu spor alışkanlığı edinilmesi için çalışmalar yapmaktadır.
Ekrem - Kaaraataş-Pickleball
Ekrem KARATAŞ Türkiye Pickleball Başkan Yardımcısı
İş yaşamını sosyal farkındalık, web tasarım, sosyal medya uzmanlığı ve danışmanlığı olarak sürdüren Ekrem KARATAŞ: Pickleball'un Türkiye de kurumsallaşması, organizasyonları yanı sıra web ve sosyal medya sorumluluğu görevini üstlenmektedir.
Hakan SAĞOĞLU
Hakan SAĞOĞLU Reklam ve Pazarlama Sorumlusu
Lojistik sektöründe uluslararası bir firmada yöneticilik yapmaktadır. Pickleball için ulusallve uluslararası projeler yaparken Pickleball Pickleball'un Türkiye'de yaygınlaştırılması ve profesyonel sporcuların yetiştirilmesi için çalışmalar yürütmektedir.
seçkin demirtaş-pickleball türkiye
Seçkin DEMİRTAŞ Reklam, Pazarlama, Ürün Geliştirme Sorumlusu
Birçok sektörde başarılı iş yaşamını sürdüren Seçkin DEMİRTAŞ: Türkiye pickleball reklam, sponsorluk, organizasyon ve ürün geliştirme sorumlulu olarak görev yapmaktadır.
Mahmut GÜNGÖR
Mahmut GÜNGÖR Danışman
Yaşamını genç nesillerin sağlıklı bir gelecek oluşturmasına adayan idealist eğitmen Mahmut GÜNGÖR, Dostluk Spor kurucularındandır. Pickleball ile ailelerin birlikte aktiviteler yapması, kaliteli zaman geçirmesi ve spor yapması için organizasyonları yapmaktadır. Hem salon hem dış sahalarda hem de turnuvalar düzenlemek için çalışmalar yürütmektedir.
benan-ulu
Benan ULU Pickleball Ar-Ge Sorumlusu
Üst düzey yüzme sporcusu olan Benan ULU, spor yaşamının ardından eğitim hayatını avrupada sürdürdü. Türkiye'de Ar-Ge konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır. Ulutek Makina kurucularındandır. Pickleball ürünlerinin Türkiye'de üretilmesi için çalışmalar yapmakta ve pickleball'un yaygınlaşması için çalışmalar yapmaktadır.
ecem-oztekin
Ecem ÖZTEKİN Türkiye Pickleball Oyuncusu ve Üniversite Sorumlusu
Uzun yıllar profesyonel basketbol oynayan, Milli takımlarda ülkemizi temsil eden Ecem ÖZTEKİN, kariyerine üniversite spor koordinatörlüğü olarak devam etmektedir. Pickleball'u severek oynamakta ve üniversitelerde yaygınlaşması için çalışmalar yürütmektedir.
Nihan Ulutanır
Nihan ULUTANIR Sosyal Medya Sorumlusu
İstanbul'da yaşamını sürdüren sosyal uzmanı Nihan ULUTANIR: Pickleball ile tanıştıktan sonra sporu sevmeye başladı. İlk denemesinde başarılı bir performans gösteren ULUTANIR, Pickleball sporcusu ve Pickleball ailesinin bir parçası oldu.
Arzu Ergen Kargı
Arzu ERGEN KARGI İstanbul Okullar Sorumlusu
Eğitim yaşamını tamamladıktan sonra genç neslin sağlıklı büyümesi ve spor yapması için Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü okuyan Arzu Ergen Kargı, İstanbul'da öğretmenlik yaparak yaşamını sürdürmektedir. Genç neslin sporla büyümesini sağlamanın yanı sıra ailelerin de çocukları ile birlikte oynayabilecekleri Pickleball'un yaygınlaşması için çalışmalar yürütmektedir.
DİLEK YÜKSEL
Dilek YÜKSEL Bilecik, Eskişehir ve Marmara Sorumlusu, Kadınlara Yönelik Proje Sorumlusu
İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu olan Dile YÜKSEL, uzun yıllar STK'larda projeler yürütmenin yanı sıra kadınlara yönelik istihdam sağlayan projeler yürüttü. Türkiye Pickleball kadınlara yönelik projeler ile kurumlar arası iş birliği ve proje sorumlusu olarak görev yapmakta.
Selçuk ÖZKILIÇ
Selçuk ÖZKILIÇ Okul Sporları Sorumlusu
Yeni neslin sağlıklı bir gelecek oluşturması için spor alanında çalışmalar yapmaktadır. Sosyal sorumluluk projelerinde önemli çalışmalar yapmaktadır. Pickleball'un okul sporlarında yaygınlaştırılması ve bilinirliğin artması için çalışmalar yapmaktadır.
Mustafa YARALI
Mustafa YARILI Nevşehir Sorumlusu
Hayatını spor ve gelecek nesillere adayan Mustafa YARILI, gelecek nesillerin sosyal ve bilişsel gelişimi için çalışmalar yürütmekte. Türkiye'de Pickleball'un yaygınlaşması ve özellikle dezavantaj bireylerin ile özgüven kazanması için çalışmalar yürütmekte.
asena-pickleball
Asena Erdinç Birol Antalya Bölge Sorumlusu ve Turnuva Oganizasyonları Yönetici
Sporu yaşam felsefesi edinmiş olan Asena ERDİNÇ BİROL, sporu yaşamı boyunca birçok başarıya imza atmıştır. Sporcu bir aileden gelen ve Pickleball sporunun yaygınlaşması ve yaşam boyu spor alışkanlığı edinilmesi için çalışmalar yürütmektedir.
canberk-2
Can Berk GÜNGÖR Uluslararası İş Birliği Sorumlusu
Spor ve Eğitim yaşamını Canada ve Amerika'da sürdüren Can Berk GÜNGÖR, gelişmekte olan Pickleball için araştırmalar için araştırmalar yaparken Pickleball'un Türkiye'de yaygınlaştırılması için çalışmalar yapmaktadır..
sali-olam-dgaa
Salih OLAM İstanbul Pickleball Eğitmeni Bahhçeşehir-AArdıçlıevler
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Mezunu olan Salih OLAM: gençlerin spora teşvik edilmesi, sosyal yaşama kazandırılması ve öz güvenlerinin gelişmesi için sportif eğitimler yürütmektedir. Başarılı eğitmenliğine pickleball eğitmenliğide ekleyen Salih OLAM, DG Akademik bünyesinde yürütülen pickleball çalışmalarında öğrencilerin pickleball ile sürdürülebilir sportif yaşamlarına katkı sağlamak için çalışmalar yapmaktadır.

Dr. Sultan Şirvan TÜY

Türkiye Pickleball Başkan Yardımcısı ve Pickleball Ürün Geliştirme Sorumlusu

Dr. Sultan Şirvan Tüy 

Dr. Şirvan, 2003 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduğunda, gözleri bir hayal ile doluydu: insanların yaşamlarını daha iyi ve daha mutlu hale getirmek için modern tıbbın tüm imkanlarını kullanmak. Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık yapma fırsatı bulduğunda, bu hayali gerçeğe dönüştürme şansı yakaladı.

Kendisini Medikal Estetik alanında geliştirerek, Türkiye’nin önde gelen özel kliniklerinden birinde doktor olarak çalışmaya başladı. Bu süreçte, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde eğitimler alarak, alanındaki yenilikleri yakından ve sürekli olarak takip etti. Meslektaşlarına deneyimlerini aktarmak için sürekli eğitimler düzenledi. Bu süreçte bir yandan da ciddi bir danışan kitlesi elde etti.

Ancak, Dr. Şirvan’in hayalleri bununla sınırlı değildi. Kendi kliniklerini kurmak ve daha geniş bir kitleye hizmet vermek istiyordu. Bu nedenle, 2012 yılında Beykent Cerrahi Tip Merkezi’ni kurdu ve medikal estetik biriminde tüm çevresi tarafından takdir gören çalışmalar yürütmeye başladı.

Bilgi ve tecrübesini artırmak için Amerika’da bulunan estetik akademilerinden ileri seviye eğitimler aldı. Deneyimlerini diğer meslektaşlarına aktarırken kendi kliniklerindeki birçok danışanına ülkemizde bulunmayan, yoğun bilgi birikimi ve uzmanlık gerektiren işlemiler ilk olarak dünya standartlarına sundu ve bu sürece sürekli öncülük etti

2016 yılında, ülkeye döndüğünde, özel bir hastanenin işletmeciliğini ve başhekimliğini yaptı. Dr. Şirvan’in hikayesi burada bitmedi. Deneyimlerini sadece ülkesine değil dünyadaki birçok insana sunmak istiyordu bu hayallerini gerçekleştirmek için yurt dışındaki işlerine odaklandı ve Fransa’da Sante Bien clinique esthétique şirketinin merkezini kurdu.

Danışanlarına hep yüksek başarı oranına sahip ve kaliteli medikal estetik hizmetleri sundu ve bu süreci de meslektaşları tarafından parmakla gösterilerek başarıyla yönetti

2022 yılında SANTE BİEN İstanbul şubesinin açılışı Bahçeşehir 1. Kısım’da gerçekleştirdi, Bununla Birlikte Aynı Yıl İçerisinde Akasya Residence İçerisinde de Bir De Muayenehane Açarak, Her İki İşletmesini Dünya ile rekabet edebilecek son teknoloji modern cihazlarala donattı.

Dr. Şirvan: Pickleball’un topluma kazandıracağı spor kültürünün önemini, yetişkin bireylerin yaşam boyu spor alışkanlığı edinmeleri, çocukların bu heyecan verici sporla tanışmalarına önem veriyor. Pickleball ürünlerinin yerli ve kaliteli üretilmesi için çalışırken, pickleball severlerin pickleball ürünlerine kolay ulaşması konusunda önemli çalışmalar yapmaktadır.

Dr. Şirvan, Türkçe ve İngilizce Dillerini İleri Seviye, Fransızca Dilini ise Orta Düzey Bilmektedir