Türkiye Pickleball Federasyonu

Eğitmenler - İstanbul

Arzu ERGEN  KARGI
Arzu ERGEN KARGI İstanbul / Beylikdüzü
Eğitim yaşamını tamamladıktan sonra genç neslin sağlıklı büyümesi ve spor yapması için Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü okuyan Arzu Ergen Kargı, İstanbul’da öğretmenlik yaparak yaşamını sürdürmektedir. Genç neslin sporla büyümesini sağlamanın yanı sıra ailelerin de çocukları ile birlikte oynayabilecekleri Pickleball’un yaygınlaşması için çalışmalar yürütmektedir. Beylikdüzü bölgesinde hem gençler hem de yetişkin bireyler için pickleball eğitimleri yapmaktadır.
Özkan ERGÜN
Özkan ERGÜN Eğitim Direktörü
Özkan ERGÜN: Uluslararası pickleball federasyonu Türkiye temsilciliği eğitim direktörü olarak görev yapmakta ve eğitmen eğitimleri konusunda çalışmalar yürütmektedir. İstanbul da birçok bölgede Pickleball eğitmenliği görevini de yürütmektedir. Lisans eğitimi; Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beş yıl tenis eğitmenliği ve yine bu alanda uzmanlık eğitimi alındı Özellikle küçük yaş grupları ile çalışıldı Aktif olarak çocuk ve yetişkin gruplara pickleball eğitimleri verilmekte Yine pickleball alanını tanıtmak ve eğitmenler yetiştirmek için kapsamlı çalışmalar yapılmaktadır
Seyhan Şen Dikici
Seyhan Şen Dikici İstanbul / Büyükçekmece
1983,İstanbul doğumlu olan Seyhan Şen Dikici evli ve bir çocuk annesidir.2017 beri Zumba eğitmenliği yapmaktadır,zamanda 1.Kademe tenis antrenörüdür.Raketli sporlara karşı özel ilgisi sayesinde Pickleball ile tanışmış olup Büyükçekmece bölgesinde hem çocuklarla hem yetişkinlerle beraber çalışmalarını sürdürmektedir.Hedefi 7’den 70’e herkesi Pickleball ile tanıştırmak, bu sporun bilinirliğini arttırmak ve yaygınlaşmasını sağlamaktır. Büyükçekmece bölgesinde okullar, kurumlar STK ve Kamu kurumları ile iş birliği yaparak her yaşdan bireyin spor alışkanlığı edinmelerine yönelik çalışmalar yapmaktadır Pickleball sporu ile genç nesillerin sürdürülebilir spor yaşamlarına katkı sağlamak, orta yaş ve üstü bireylerin spor yapmalarına olanak sunmak, Büyükçekmece de pickleball ile sosyal bağları güçlendirmek için çalışmalar yürütmektedir.
Müberra Tugay
Müberra Tugay İstanbul / Bahçeşehir
Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği mezunu olan Müberra Tugay, uzun yıllar özel okullarda beden eğitimi öğretmeni olarak görev almıştır. Sporculuk kökeni voleybol branşı olan ve bu alanda profesyonel olarak hem sporculuk yapmış hem de birçok kulüpte voleybol antrenörlüğü yapmıştır. TED Atakent Koleji Esenyurt Kampüsü Beden Eğitimi Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmektedir. TED Atakent Kolejinde Pickleball eğitmen eğitimini almıştır. Pickleball fırsat eşitliği, her yaştan bireyin keyif alarak oynayabileceği, dostluk ve iyi sportmenlik sağlayan, sosyal bağların güçlenmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaktadır. İlerleyen süreçteki hedefleri bu branşı tüm TED ailesine tanıtmak ve yeni sporcular yetiştirmektir Müberra TOGAY, Uluslararası Pickleball Federasyonu Tarafından öğretmenlerin performansının artması ve sosyal bağlarının güçlenmesi için öğretmenlere yönelik proje ve turnuva yapma yetkisi verilmiştir. .
Çağatay Reçel
Çağatay Reçel Eğitmen /
Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur. Formasyon eğitimini de yine Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden almıştır. Uzmanlık dalı yüzmedir. Branşında 3. kademe kıdemli antrenörlük belgesine sahiptir. 15 yıl yüzme ve sutopu branşlarında performans antrenörlüğü yapmıştır. 1. kademe sutopu antrenörlüğü ve gümüş cankurtaranlık belgesi bulunmaktadır. Bunun dışında son 5 yıldır çeşitli özel okullarda masa tenisi, basketbol, voleybol, yüzme, su topu branşlarında da eğitim vermiştir. Sosyal bağları güçlendiren, fırsat eşitliğine imkân sunan, cinsiyet farkını en aza indiren pickleball sporuyla çalıştığı kurumda tanışmış olan Çağatay, Pickleball branşını yaygınlaştırmak amacıyla hareket etmektedir. Her yaştan bireylerin zaman ve mekân fark etmeksizin keyifle oynayabileceği, bireysel ve bir takıma ait olma hissini tadabileceği Pickleball sporunu öğrenim kolaylığı ve sporcu çeşitliliği nedeni ile geleceğin rekreatif ve olimpik branşları arasında görmektedir.
Amet Talip Aydınlar
Amet Talip Aydınlar Eğitmen /
Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinden mezun olmuştur. Öğretmenlik mesleğinin yanı sıra çeşitli kurumlarda basketbol antrenörlükleri yapmıştır. Özel eğitim ve işaret dili eğitimine sahip olan hocamız, TED TED Atakent Koleji Esenyurt Kampüsünde 2. yılını doldurmaktadır. Pickleball ile çalıştığı kurumda tanışan öğretmenimiz, eğlenceli ve her yaştan bireylerin katılım gösterebileceği pickleball branşına, yaygınlaştırılmasında katı sağlayacak çalışmalar yapmaktadır.
Selçuk Palaska
Selçuk Palaska Eğitmen /
Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Spor Yöneticiliği bölümünden mezun olmuştur. Pedagojik formasyon eğitimini Trakya Üniversitesinde tamamlayan eğitmenimiz İstanbul Arel Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. TED Atakent Koleji Esenyurt Kampüsünde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. Pickleball ile çalıştığı kurumda tanışan eğitmenimiz, pickleball branşının yaygınlaşmasında topluma faydaları, fırsat eşitliği konusunda toplumu birleştirici gücüne olan katkısı ve cinsiyet eşitliği konusunda rekabet ortamının oluşturulmasının önemine değinmektedir. Pickleball ’un her yaştan insanların bir araya gelip spor yapabileceği sosyal platform sunması, farklı yaş grupları ve yetenek seviyeleri için uygun oluşu, toplumu birleştirici güce sahip olması ve cinsiyet eşitliği konusunda olumlu etkiler yaratması bu sporun yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacak çalışmalar yapılmasına teşvik etmektedir.
Canan Çetin
Canan Çetin Eğitmen
İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu olan Canan Çetin, uzun yıllar özel okullarda öğretmenlik ve eğitsel etkinlik koordinatörlüğü yapmıştır. Okan Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Programları ve Öğretimi yüksek lisansını yapmıştır. Yeniliklere açık olan Canan Çetin, çocuk yogası eğitmenliği belgesi alarak mesleğine katkıda bulunmuştur. TED Atakent Koleji Esenyurt Kampüsü halk oyunları öğretmeni olarak görev almaktadır. Pickleball ile çalıştığı kurumda tanışmış ve farklı bir branşı da deneyimlemiştir. Pickleball fırsat eşitliği, stratejik düşünme becerisini artırdığını düşünen, her yaştan bireyin zaman ve mekân kaygısı olmadan bireysel ve takım ruhunu artırdığı, ulaşılabilir ve sürdürülebilir olduğunu için yaygınlaştırılmasında katkı sağlayacak çalışmalar yapmaktadır.
Özge Yıldız
Özge Yıldız Eğitmen - Eğitmen Eğitimi Eğitmeni
Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulun Antrenörlük Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur. Trakya Üniversitesinde formasyon eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisansını İstanbul Gelişim Üniversitesi hareket ve antrenman bilimleri üzerine yapmıştır. TED Atakent Koleji Esenyurt Kampüsünde beden eğitimi öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca 3. kademe tenis antrenörü, badminton, masa tenisi gibi raketli sporlarla birlikte voleybol, okçuluk, buz pateni branşlarında da eğitim vermiştir. Öğrenme ve öğretmeye her zaman açık, yenilikçi, araştırmacı, girişimci bir eğitmendir. TED Atakent Kolejinde pickleball eğitimine başlamıştır. Sosyal bağların güçlülüğü, fırsat eşitliğine imkân sunması, cinsiyet eşitliğini sağlaması, toplumu birleştirici güç olmasından dolayı pickleball sporunu yaygınlaştırmayı amaçlamaktır ve bunun üzerine çalışmalar yapmaktadır. Özge YILDIZ, Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilciliği tarafından Eğitmen Eğitimi yapma yetkisi verilmiştir.
Sebla Kezik
Sebla Kezik Eğitmen-Baçeşehir
Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon bölümünden mezun olmuştur. Pedagojik formasyon eğitimini İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. 15 yıldır farklı özellikte okullarda basketbol, atletizm, jimnastik, yüzme, bale ve modern dans eğitimleri vermiştir. Mesleki anlamda gelişme ve geliştirmeyi hedefleyen Sebla Kezik, yoga, pilates ve temel hareket becerisi eğitmenliklerini de almıştır. İstanbul Özel TED Atakent Koleji Esenyurt Kampüsünde dört yıldır beden eğitimi ve spor öğretmenliği görevine devam etmektedir. Pickleball ile çalıştığı kurumda tanışmış ve toplum adına yenilikçi, birleştirici gücüne inanmıştır. Bu amaçla ekonomik, sosyal ve kadın erkek eşitliğine fayda sağlayan, adalet olgusunu yayma ilkesine sahip, stratejik düşünme becerisini geliştiren, her yaştan bireylerin zaman ve mekan fark etmeksizin keyifle oynayabileceği, bireysel ve bir takıma ait olma hissini tadabileceği Pickleball sporunun, yaygınlaştırılması ve sürdürebilirliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. Sebla KEZİK; Uluslararası Pickleball Federasyonu Tarafından Beylikdüzü İlçe temsilcisi yetkisi verilmiştir.
Umut Aslantaş
Umut Aslantaş Eğitmen-Baçeşehir
Yakın Doğu Üniversitesi Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü mezun olmuştur. 15 senedir özel okullarda öğretmenlik yapmaktadır. Basketbol, futsal, masa tenisi, yüzme ve voleybol eğitimleri vermiştir. Özel TED Atakent Koleji Esenyurt Kampüsünde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmaya devam ediyor. TED Atakent Kolejinde pickleball eğitimine başlamıştır. Sosyal bağların güçlülüğü, fırsat eşitliğine imkân sunması, cinsiyet eşitliğini sağlaması, toplumu birleştirici güç olmasından dolayı pickleball sporunu yaygınlaştırmayı amaçlamaktır ve bunun üzerine çalışmalar yapmaktadır. Her yaştan bireylerin zaman ve mekan fark etmeksizin keyifle oynayabileceği, bireysel ve bir takıma ait olma hissini tadabileceği Pickleball sporunun, yaygınlaştırılması ve sürdürebilirliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.
Burcu Akgün
Burcu Akgün Eğitmen-Baçeşehir
Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi mezunu. Formasyon eğitimini Yakın Doğu Üniversitesinde tamamlamış. İstanbul Özel TED Atakent Koleji Esenyurt Kampüsünde iki yıldır beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Meslek hayatının onuncu yılında olan eğitmenimiz yenilikçilik fikrini benimseyen ve sınıf ortamında yenilikleri uygulayan bir öğretmendir. TED Atakent Kolejinde pickleball eğitimine başlamıştır. Pickleball branşının spor ahlakı, spor disiplini, özgüven gelişimi, paylaşma ruhunu erken yaşlarda edinilmesinin yanında her yaştan bireyin zaman, mekân kaygısı olmadan ulaşılabilir ve yaygınlaştırılabilir bir branş olup bunun üzerine çalışmalar yapmaktadır.Sosyal bağların güçlülüğü, fırsat eşitliğine imkân sunması, cinsiyet eşitliğini sağlaması, toplumu birleştirici güç olmasından dolayı pickleball sporunu yaygınlaştırmayı amaçlamaktır ve bunun üzerine çalışmalar yapmaktadır. Her yaştan bireylerin zaman ve mekan fark etmeksizin keyifle oynayabileceği, bireysel ve bir takıma ait olma hissini tadabileceği Pickleball sporunun, yaygınlaştırılması ve sürdürebilirliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.