Türkiye Pickleball Federasyonu

Eğitmenler - Ankara

selda-ankara-pickleball
Dr. Selda KOCAMAZ ADAŞ Ankara İlTemsilcisi - Bilim Kurulu Kurucu Üyesi-Eğitmen ve TemsilcilikSorumlusu
Dr. Öğr. Üyesi Selda KOCAMAZ ADAŞ Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü/ Beden Eğitimi ve Spor (DR) alanında tamamlayan Kocamaz Adaş, Sporun toplumumuzda yarattığını etkiyi ortaya çıkarmak amacıyla “Sporun sosyal etkisi” isimli doktora tez çalışmasını tamamlamıştır. Toplumun gelişmesinde sporun önemli bir araç olduğu ana fikrinden hareket ederek, spor alanına hizmet eden akademik çalışmaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çalışma yaşantısında, yöneticilik, antrenörlük ve program koordinatörlüğü görevleri üstlenmiştir. Gelişmekte olan Pickleball branşının ülkemizde yaygınlaşması amacıyla birçok sosyal projenin yapılması için çalışma arkadaşlarıyla birlikte harekete geçmiştir. Pickleball branşının üniversitelerde uygulamalı bir ders olarak faaliyete geçirilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.
Ayça KİTAPÇI
Ayça KİTAPÇI Pickleball Eğitmeni
1975 Adana doğumluyum. 2000 yılında Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden , yüzme branşı ile mezun oldum ve bu tarihten itibaren özel okullarda mesleğimi yapmaya devam ediyorum . 2001 yılında evlendim. 21 yaşında bir kızım var. Halk oyunları, modern dans , çocuk yogası , hamak yogası , buz pateni , binicilik , yelken ve kürek gibi branşlarda eğitim alarak mesleğimi daha iyi ve başarılı yapmak için her daim gayret göstermeye çalışıyorum . Pickleball branşını sosyal medyada gördüğüm andan itibaren çok etkilendim ve araştırmaya başladım. Herkese anlatmaya ve bu branş ile ilgilenmek istediğimi her defasında yeniledim. Pickleball oyun kurallarının ve sisteminin kolay kurulması, her yerde oynama kolaylığı ve kişiye özel oynama rahatlığını fark ettim. Öncelikle kendi okulumdaki öğrencilerime, velilerime, idarecilerime ve çevremdeki yakınlarıma görsel ve sözlü olarak tanıtmaya başladım. Yaygınlaşması için de elimden geleni yapmaya ve bu branşı ilerdeki zamanlar için değerlendirmeye hazırım. Bu süreç içerisinde her gün Pickleball branşı ile ilgili bilgi ve eğitim almayı hedeflerken bu branş karşıma sizleri çıkardı. Ankara’da eğitimin olacağını duyduğum an hemen iletişime geçtim ve önümüzdeki günler için önümde bir hedef olarak görmeme sebep oldu. Emeğiniz ve Pickleball branşı ile bizleri tanıştırdığınız için bir kez daha teşekkür ederim.
Çağın ALTUĞ
Çağın ALTUĞ Pickleball Eğitmeni-Ankara Okul Sporları Temsilcisi
2010 yılından bu yana MEB bünyesinde beden eğitimi ve Spor öğretmen olarak görev yapmaktayım. Meslek hayatıma başladığım ilk yıl itibariyle, özellikle oyun, oyunlaştırma, Eğitsel oyun ve hareket eğitimi konularına ilgi duyuyor ve bu kavramlar zerine çalışmalar yapmaktayım. Tüm bu çalışmalar: meslektaşlarım eşitli basın ve yayın organlarında, editör ve yazar ligini üstlendiğim dergi ve sitelerde paylaşarak daha ok meslektaşım ve dolayısıyla daha çok öğrenciye ulaşabilmeyi hedef ediniyorum. Ayrıca yaklaşık 7 yıldır TRT SPOR iş birliği ile hayat bulan "Spor ile engelleri aşıyorum" projesinin koordinatörlüğünü üstlenerek sporun hayatimizdeki önemini, Olimpiyat- Dünya şampiyonu Sporcularımız ile buluşarak binlerce kişiye ulaşmanın gayreti içerisindeyim. Akabinde bu Çalışmalar ewinning- Erasmus gibi çeşitli platformlarda yürüterek daha geniş kitlelere oyunun - sporun çocuklarımız üzerindeki önemini anlatmaya ve daha çok kişiye ulaştıracak çalışmalar içerisinde yer almaktayım. Tenis, masa tenisi, hemsball, dart vb. branşlara antrenörlük yapmaktayım.
Suzan EKİNCİ
Suzan EKİNCİ pickleball Eğitmeni
KAFKAS Üniversitesi SARIKAMIŞ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU mezunu. Badminton antrenörü. Pickleball sporunu ilk gördüğümde çok merak duydum ve bu spor dalıyla hemen tanışmak istedim insan isteyince bence ulaşabiliyor iyi ki picklaball sporuyla tanıştım beni çok mutlu etti Ülkemizin böyle güzel bir branşı bünyesine kazandırması her yaşa ve kesime uygun oluşuyla yetenekli bireylerimizin içerisindeki cevheri ortaya çıkarabilecekleri yeni bir saha olması çok güzel bir durum. Kadın erkek bir arada hareket edebilme özgürlüğünü gençlerimize vermesi dirlik ve beraberliğimiz için çok önemli. Pickballın hakkettiği değeri görebilmesi ve yaşayabilmesi için bizim gibi antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri destek olmalı, yaygınlaştırıp Türk milletininde bu işte varolduğunu göstermeli ve kanıtlamalıyız. Umarım Pickelball ailesi gelişir büyür ve her insanımızın içinde derinlerde bulunan o ışığı dışarı çıkarır.
Sinan ÖZYURT
Sinan ÖZYURT Pickleball Eğitmeni ve Eğitmen Eğitimi
Ankara Üniversitesi antrenörlük eğitimi mezunuyum. Ankara Üniversitesi yabancı diller yüksekokulunda 1 sene yabancı dil eğitimi aldım ayrıca 3. Kademe tenis antrenörlük belgem mevcuttur. Birçok branşa hakimim ve gazi Üniversitesi formasyon eğitimi aldım. Milli eğitim atama kriterlerine uygunum. Office programlarına hakimim. Crossaction kids eğitim programına hakim ve aktif olarak yüzme derslerine giriyorum. Medicana eğitim kurumlarında müdür yardımcılığı tecrübem vardır. Pickleball sporu her yaş kesimine hitap edebilen, öğrenmesi kolay ve çok keyifli bir spor. Uluslararası Pickleball Federasyonu Eğitmeni ve Eğitmen Eğitimi görevini üstlenmekten onur duyuyorum. Pickleball sporu hem gençler hem orta yaş hem de yaş almış bireylerin spora teşvik edilmesine öncülük edeceğine inanıyorum.
Çiğdem TEKÇAM
Çiğdem TEKÇAM Pickleball Eğitmeni-Eğitmen Eğitmeni
Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri bölümü mezunu. Atletizm Cirit Atma Milli Sporcusu ve Milli Takım Antrenörü Pickleball sporuyla tanıştığıma çok mutlu oldum. Bu sporun ülkemize gelmesi ve yayılması kadın, erkek, genç yaşlı herkes için çok iyi olacak. Sporun bağlayıcı, bütünleştirici gücünü inanılmaz bir şekilde yansıtan pickleball hem eğlence dolu hem stratejik kararların ön planda tutulup yapıldığı, her yerde oynayabilecek kadar rahat koşulları olan hobi veya profesyonel şekilde yapılabilecek spor branşıdır. Çocuklarımızın sosyal hayatta kadın erkek eşitliğini aşılayabileceğimiz takım ruhunu yaratabileceğimiz, sedanter bireylerde yaşamın zor yanlarından uzaklaşıp rahatlayabilecekleri bir ortam zemini oluşturmak adına picleball sporu yayılmasını ve gelişmesini gönülden dilerim.
Sedat YAKUT
Sedat YAKUT pickleball Eğitmeni
1980 doğumluyum. SPX Spor Firmasında Spor Geliştirme Mdr. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Koşu ve tenis ile ilgileniyorum. Sayenizde Pickleball da oynamaya başladım. Ve bu spordan da çok keyif aldım kendimi yetiştirmeyi ve oyunumu daha iyi bir seviyeye çıkarmayı düşünüyorum. Pickleball sosyal bir spor. Oyuncular arasında iletişim ve arkadaşlığı artıyor. Pickleball aynı zamanda herkesin oynayabileceği bir spor. Yaş, cinsiyet, yetenek fark etmez. Her seviyede oyuncu için uygun bir zorluk derecesi var. Tüm bu nedenlerle Türkiye de de çok hızlı bir şekilde sevilerek yayılacaktır.
Ercan CERUS
Ercan CERUS Pickleball Eğitmeni ve Eğitmen Eğitimi
Pickleball ; 7/77 ye herkesin oynayabileceği mükemmel bir aktivite . Mekan farketmeksizin duz zeminin olduğu heryerde sırtınızdaki takımı kurup oynayabilecek ve herkesin erişebileceği bir spor dalı , geleceği çok açık çünkü bir oynayan birdaha bırakamıyor , Türkiye obezite hastalığı sıralamasında Avrupa da ilk 3 içinde ve insanları harekete ve bu spora teşvik ederek günlük hareket ve zihinsel antrenmanın yapılabileceği bit etkinlik herkese her yaşa hitap edip yaş ve sinciyet ayrımcılığı yapılmayan süper bir spor dalıPickleball sporu her yaş kesimine hitap edebilen, öğrenmesi kolay ve çok keyifli bir spor. Uluslararası Pickleball Federasyonu Eğitmeni ve Eğitmen Eğitimi görevini üstlenmekten onur duyuyorum. Pickleball sporu hem gençler hem orta yaş hem de yaş almış bireylerin spora teşvik edilmesine öncülük edeceğine inanıyorum.
Pickleball Eğitmeni-Eğitmen Eğitmeni
pickleball Eğitmeni